Menu

Media o Nas

Piszą i mówią o Nas...

Fundacja Społeczna Progres zainaugurowała w Tarnowie kampanię „Pomagaj inaczej”. Chce w ten sposób zapobiegać ulicznemu żebractwu.

W ruchliwych punktach Tarnowa pojawiły się duże billboardy, a członkowie fundacji Progres rozdają ulotki, w których przekonują przechodniów, że wręczając pieniądze na ulicy potrzebującym, bynajmniej im nie pomagają. - Pokazujemy, że wspierając materialnie osoby, które żebrzą, utwierdzamy je w przekonaniu, iż w ten sposób mogą żyć - wyjaśnia Jakub Słowik z Fundacji Społecznej Progres.

Podkreśla, że pieniądze zdobyte przez takie osoby na ulicy w większości przypadków nie są przeznaczane na jedzenie, odzież czy opał, lecz przede wszystkim na używki. Oprócz wyraźnego sprzeciwu wobec żebractwa członkowie fundacji informują również o placówkach na terenie Tarnowa, w których potrzebującym oferowana jest pomoc. - Jak najbardziej namawiamy do pomagania, tylko w sposób rozważny i mądry. Jest wiele instytucji i organizacji, które działają w mieście na rzecz ubogich, choćby Caritas Diecezji Tarnowskiej, Kromka Chleba czy MOPS - tłumaczy Jakub Słowik. Akcja potrwa do końca roku.

Artykuł pochodzi ze strony http://www.gazetakrakowska.pl (adres: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/nie-dawaj-pieniedzy-zebrzacym-na-ulicy,11545282/) z dnia 07.12.2016
Autor: Paulina Marcinek

Facebook Twitter Google+
×