Menu

Media o Nas

Piszą i mówią o Nas...

W Tarnowie ruszyła kampania Biała wstążka. Tym samym miasto włączyło się do największej na świecie akcji sprzeciwiającej się przemocy stosowanej głównie wobec kobiet. Tym razem Tarnów jednak chce pomóc głównie osobom starszym, które są lub były ofiarami przemocy.

– To pięć dni pełnych spotkań ze specjalistami i konferencji organizowanych przez instytucje w naszym mieście – mówi Dorota Krakowska, zastępca prezydenta do spraw polityki społecznej w Tarnowie. – To też indywidualna pomoc psychologiczna, jeżeli ktoś nie chce brać udziału w spotkaniach grupowych, będzie mógł osobiście porozmawiać o swoim problemie ze specjalistą. W akcję włączają się tarnowski MOPS, Fundacja Progres, Tarnowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Urząd Miasta Tarnowa i inne instytucje, które działają na rzecz osób dotkniętych przemocą – dodaje. Spotkania organizuje także Fundacja im. Jana Hetmana Tarnowskiego.

Inauguracja kampanii odbyła się w tarnowskiej Sali Lustrzanej. Był na niej obecny tegoroczny ambasador tarnowskiej Białej Wstążki – aktor Marcin Kwaśny. – Kiedy mamy zagrać osobę, która używa przemocy – te osoby często działają pod wpływem lęku – zauważa Marcin Kwaśny. – Agresor nosi w sobie tak naprawdę ogromne pokłady lęku, co oczywiście nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Namawiam serdecznie do obejrzenia filmu Mela Gibsona „Przełęcz ocalonych”. To jest film, który pokazuje człowieka, który odmówił używania broni w czasie wojny. Film ten pokazuje, że można też być użytecznym bez odpowiadania przemocą na przemoc. Zło dobrem zwyciężaj – mówił aktor do zgromadzonych w Sali Lustrzanej.

W czasie inauguracji wszystkim zainteresowanym przypięto białe wstążki symbolizujące sprzeciw wobec przemocy.

Artykuł pochodzi ze strony http://www.rdn.pl (adres: http://rdn.pl/?p=99861) z dnia 28.11.2016

Facebook Twitter Google+
×